31.10.2019.
Prvenstvo OS RH u disciplinama za provjeru tjelesne spremnosti

U organizaciji Gardijske mehanizirane brigade, a u cilju razvoja tjelesne spremnosti i natjecateljskog duha među pripadnicima OS RH te pod pokroviteljstvom Načelnika GS OS RH generala zbora Mirka Šundova, u vojarni Benkovac“ u Benkovcu, od 28. do 30. listopada 2019.godine održano je Prvenstvo OS RH u disciplinama za provjeru tjelesne spremnosti.

Natjecanje u disciplinama za provjeru tjelesne spremnosti provodilo se pojedinačno u muškoj i ženskoj kategoriji. Natjecanje se provodilo u disciplinama: sklekovi na tlu, pregibi trupa i trčanje 3 200 metara. Pravo sudjelovanja imale su djelatne vojne osobe koje su na zadnjoj provedenoj provjeri tjelesne spremnosti ostvarile rezultat prema slijedećem: muškarci (najmanje 280 bodova) i žene (najmanje 240 bodova).

Na natjecanju je sudjelovalo 15 ekipa (sa 96 natjecatelja i natjecateljica) a ekipe su činili: Hrvatska ratna mornarica, Gardijsko oklopno-mehanizirana brigada, Pukovnija PZO, Bojna veze, Središte za međunarodne vojne operacije, Inženjerijska pukovnija, Zapovjedništvo za obranu i doktrinu, Topničko raketna pukovnija, Dom Zaspovjedništva HkoV-a, Obavještajna pukovnija, Zapovjedništvo specijalnih snaga, Počasno zaštitna bojna, Pukovnija vojne policije,Kadetska bojna, te ekipa domaćina Gardijske mehanizirane brigade.

U kategoriji žena do 26 godina treće mjesto osvojila je poručnica Rea Tomina Skender, drugo mjesto osvojila je kadetkinja nadnarednica Lucija Safundžić, a prvo mjesto kadetkinja skupnica Ana Marija Čvrk.

U kategoriji muškaraca do 21 godine treće mjesto osvojio je kadet narednik Jozo Lukić, drugo mjesto osvojio je vojnik Vedran Tomić, a prvo mjesto kadet narednik Bruno Grbavac.

U kategoriji muškaraca do 26 godina treće mjesto osvojio je kadet narednik Marko Barišić, drugo mjesto osvojio je vojnik Martin Rončević, a prvo mjesto skupnik Bruno Polak.

U kategoriji žena do 36 godina treće mjesto osvojila je satnica Andrea Lipovac, drugo mjesto osvojila je skupnica Renata Pazarac, prvo mjesto poručnica Irena Lovrić.

U kategoriji muškaraca do 31 godine treće mjesto osvojio je skupnik Davor Jurišin, drugo mjesto osvojio je vojnik Bojan Ožinger, a prvo mjesto skupnik Marin Dvorski.

U kategoriji muškaraca do 41 godine treće mjesto osvojio je satnik Stjepan Grbić, drugo mjesto osvojio je desetnik Ante Katuša, a prvo mjesto skupnik Ivan Gale.

U kategoriji muškaraca do 46 godina treće mjesto osvojio je nadnarednik Goran Kovač, drugo mjesto osvojio je narednik Dalibor Vondra, a prvo mjesto satnik Renato Žic.

U kategoriji muškaraca do 51 godine treće mjesto osvojio je nadnarednik Antun Krnjak, drugo mjesto osvojio je brigadir Robert Horvat, a prvo mjesto stožerni narednik Zoran Jozić.

U kategoriji muškaraca iznad 52 godine treće mjesto osvojio je pukovnik Abdulah Selimović, drugo mjesto osvojio je bojnik Mirko Luketić, a prvo mjesto satnik Dražen Henc.

U relativnoj kategoriji za muškarace treće mjesto osvojio je vojnik Martin Rončević, drugo mjesto osvojio je skupnik Marin Dvorski, a prvo mjesto satnik Dražen Henc.

U apsolutnoj kategoriji za žene treće mjesto osvojila je kadetkinja nadnarednica Lucija Safundžić, drugo mjesto osvojila je poručnica Irena Lovrić, a prvo mjesto kadetkinja skupnica Ana Marija Čvrk.

U apsolutnoj kategoriji za muškarce treće mjesto osvojio je satnik Renato Žic, drugo mjesto osvojio je stožerni narednik Zoran Jozić, a prvo mjesto satnik Dražen Henc.

Na svečanosti zatvaranja natjecanja, najboljima su medalje uz čestitke, uručili izaslanik Načelnika GS OS RH, pukovnik Vinko Rogić, Zapovjednik bojne PZO Gardijske mehanizirane brigade i pukovnik Ivan Zubić, Voditelj natjecanja.

Tekst: HKoV / M. Kuzman

Foto: Arhiva